Befőzés kellékei (16)
Még nem választottál címet
TERMÉKEK

A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Ár

49 Ft
49 Ft
1299 Ft
1299 Ft

Szűrések
Horváth Rozi étkezési citromsav 30 g
259 Ft / db
8 633 Ft / kg
1 karton = 25 db
Kelly befőzési fólia 50 db
149 Ft / db
3 Ft / 1db
1 karton = 80 db
Horváth Rozi nátrium-benzoát 15 g
129 Ft / db
8 600 Ft / kg
1 karton = 40 db
Dr. Oetker Dzsemfix 3:1 3x25 g
999 Ft / db
13 320 Ft / kg
1 karton = 13 db
Dr. Oetker Dzsemfix extra 2:1 3x25 g
999 Ft / db
13 320 Ft / kg
1 karton = 13 db
Kelly gumigyűrű 100 gr
399 Ft / db
3 990 Ft / kg
1 karton = 70 db
Hewa extra tartós, színes gumigyűrű 10 g
49 Ft / db
4 900 Ft / kg
1 karton = 300 db
Kotányi Dzsemvarázs zselésítőszer 5:1 25 g
469 Ft / db
18 760 Ft / kg
1 karton = 25 db
Dr. Oetker pektin 20 g
659 Ft / db
32 950 Ft / kg
1 karton = 20 db
Dr. Oetker Dzsemfix sárgabarackhoz 3x20 g
999 Ft / db
16 650 Ft / kg
1 karton = 13 db
TUTI befőzési fólia 50 db
169 Ft / db
3 Ft / 1db
1 karton = 50 db
Dr. Oetker befőzőcukor sárgabarackhoz 375 g
1 299 Ft / db
3 464 Ft / kg
1 karton = 10 db

Hazánkban is nagy hagyományokra tekint vissza a befőzés, azaz a friss zöldségek, gyümölcsök tartósítása. Így a hűvösebb időben is elővehetjük és fogyaszthatjuk kedvenceinket. A házi befőzés kedvelt módja annak, hogy a gyümölcsöket, zöldségeket megőrizzük, tehát a szezonális terményekben található tápanyagokat hosszú időre eltehetjük, raktározhatjuk. A GRoby online kínálatában meglehetősen sok kelléket találhatsz a befőzéshez, amelyek segítségedre lehetnek. Ilyenek például a gumigyűrű, befőzési fólia, citromsav, dzsemfix, pektin, befőzőcukor, zselésítőszer különféle gyümölcsökhöz.

Nézzük, hogy milyen fontos lépések kellenek ahhoz, az elrakott ételek valóban hosszútávon megőrizzék ízüket, a bennük lévő tápanyagokat, egyszóval biztonságosan fogyaszthatjuk őket.

A hőkezelés szerepe igen fontos a befőzés során. Ezen a folyamaton minden étel átesik és a célja az, hogy elpusztítsa a mikroorganizmusokat, továbbá inaktiválja azokat az enzimeket, amelyek a romlandóságért felelősek. Ehhez kell egy főzési hőmérséklet és főzési idő, ezek ugyanis együttesen fontosak ahhoz, hogy a befőzés jól sikerüljön és biztonságos legyen a tartósítás. A hőkezelés következtében létrejövő vákuum pedig szintén megakadályozza a levegő és a különféle káros mikroorganizmusok bejutását. Talán kevesen tudják, hogy a befőzés során használt cukor nem csak az édesítést szolgálja, hanem a tartósításban is kiemelt szerepe van. A kellő mennyiségű cukor jelenlétében a baktériumok és a gombák kevésbé tudnak szaporodni. Megakadályozza a penészedést és a romlási folyamatok kialakulását.

A lekvárkészítés folyamata során kiemelkedő szereppel bír a pektin, amely egy növényi rost és sok gyümölcsben megtalálható. A pektin főzés közben a cukorral és a savval gélszerű állagot hoz létre, ettől lesz az elkészült lekvár stabil.

Az egészségtudatosság egyre népszerűbb, ezért manapság a cukormentes lekvárok is igen népszerűek. Ezeknél a lekvároknál a cukor helyett gyakran használnak különféle édesítőszereket (pl.: stevia, eritrit). Arra figyelni kell, hogy a cukormentes lekvároknak rövidebb az eltarthatósága, ezért érdemes hűtőben tárolni felbontás után és lehetőleg minél hamarabb elfogyasztani ezeket a termékeket. A mentes lekvárok kevésbé sűrűek, pontosan azért, mert a hiányzó cukor nem tudja befolyásolni a pektin képződést. Ráadásul sokszor az ízük sem olyan finom, mint a cukorral készült változatoké.

Van különbség a lekvár és dzsem között? A különbség leginkább a különböző állagban fogható meg, a dzsem sűrűbb, zselés, darabosabb, míg a lekvár simább, homogén állagú. A főzési időben is vannak különbségek, ugyanis a dzsem főzési ideje rövidebb és a gyümölcsdarabok megmaradnak benne. A lekvárnál már eleve püré állagú gyümölcsöt használnak, ezért egyenletesebben fő. A dzsem többnyire cukrosabb (ez is az állag és a pektin kapcsolatának köszönhető), a lekvároknál a cukortartalom változatosabb.

Persze ott vannak még a befőttek és a kompótók is! Ezek az ízletes finomságok húsos ételekhez, de süteményekhez is jól passzolnak. Egyébként nagyjából hasonló eljárással készülnek, noha van egy-két különbség a folyamatban. A befőtt sűrűbb és tartósabb, magas a cukortartalma, ebből következően akár évekig is elállhat. A kompót hígabb, könnyedebb, kevesebb cukorral, tehát rövidebb ideig tárolható, jobb inkább frissen fogyasztani. Viszont gyorsan elkészül és számtalan gyümölcsből ízletes lesz. Ne feledkezzünk meg arról, hogy mire kell odafigyelni befőzés során! Alapos figyelmet kell fordítani a munkapult és a befőzés során használt eszközök tisztaságára, tisztítására. Ugyanis, ha szennyezett, koszos eszközöket használunk, akkor a befőzni kívánt termények megpenészedhetnek az üvegben. Szerezzünk be jó minőségű és jól zárható üvegeket! Nézzük meg és tervezzük meg a befőzés lépéseit, így a művelethez szükséges eszközök beszerzése is könnyebb lesz. Gondoljuk át a folyamatot és ennek megfelelően építsük fel a befőzés folyamatát. Az sem árt, ha tanácsot kérünk néhány tapasztaltabb ismerőstől, hátha megosztanak velünk néhány hasznos házi praktikát. Mindig legyen egy receptünk, amelyet vonalvezetőként használhatunk a tartósítás során. Szóval nézzünk alaposan utána a különféle módszereknek és válasszuk ki a számunkra legszimpatikusabb technikát. Fazék helyett például választhatunk befőzőedényt, amely sok szempontból praktikusabb, mint a klasszikus változat. A munkafolyamatokat is nagyban megkönnyíti, ha befőzésre specializált eszközt használunk. Persze az sem mindegy, hogy milyen mennyiséggel kezdjük a befőzést. Ha kezdők vagyunk, akkor lehetőleg ne vállaljuk magunkat túl és válasszunk ki egy olyan optimális mennyiséget, amelyet még könnyen kezelünk és el is fér nálunk.

Igazi családi élmény is lehet a befőzés, hiszen együtt készíthetjük el kedvenc gyümölcseinket, zöldségeinket. Az ízletes befőttek és lekvárok elkészítése ma már jóval egyszerűbb munkafolyamat, hiszen rengeteg minőségi eszköz áll rendelkezésünkre a megvalósításhoz. Saját ízlésünknek megfelelően készíthetünk egészséges, vitaminban gazdag ételeket, amelyek szuper kiegészítői lehetnek mindennapjainknak. A befőttek nagy előnye, hogy megfelelő elkészítés esetén valóban megmaradnak terményeinkben a vitaminok és tápanyagok. Ugyanakkor a cukortartalomra mindenképpen figyeljünk, hiszen akiknek diétás az étrendjük, vagy bármilyen okból nem fogyaszthatnak cukrot, azoknak kevésbé lehet egészséges.

Ebben a kategóriában megtalálod a befőzéshez szükséges kellékeket.

Márkák tekintetében pedig a Dr.Oetker, Horváth Rozi, Kotányi, Hewaés a Szilas food közül válogathatsz,