Bébiétel- és ital (7)
Még nem választottál címet
TERMÉKEK

A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Ár

629 Ft
629 Ft
799 Ft
799 Ft

Szűrések

Sokszor nem szeretnénk csak a babánknak főzni, mert nem túl takarékos, vagy utazunk, kirándulunk. Ilyenkor jól jön a bébiétel, vagy bébiital, hiszen nem igényel semmilyen előkészítést. A bébiételt legfeljebb egy kicsit fel kell melegíteni és már fogyasztható is. Ma már bébiételek széles választéka áll rendelkezésre, itt a GRoby online termékei között is válogathatsz, ha finom baba ételt keresel gyermekednek!

Babánk kezdeti táplálását követően fokozatosan vezethetjük be a különféle ételeket. Általában ezt fokozatosan tesszük meg az allergiás reakciók kialakulásának veszélye miatt. Az ételek bevezetésének sorrendje fontos lehet, de vannak olyan vélemények is, hogy érdeme mindent megkóstoltatni babánkkal. Ezért jó, ha konzultálunk a gyermekorvosunkkal, a védőnővel, fontos, hogy ők mit tanácsolnak, mit, mivel, hogyan kezdjünk? Persze az anyatejes szoptatás fontos a gyermek számára, de sokan tápszert adnak gyermeküknek, amivel szintén nincsen semmilyen probléma. Nagyjából az 5-6. hónaptól kezdve lehet hozzászoktatni a gyermeket a felnőttek ízvilágához. Természetesen eleinte még csak pürésített verzióban érdemes adagolni az ételt, hiszen a baba gyomra sincs még hozzászokva ehhez az állaghoz. Ráadásul a fogak sem nőttek ki teljesen és egyáltalán fura a kanál és még sok minden más a normál étkezésben egy babának. Éppen ezért hagyjunk időt neki az ízek, színek, állagok felfedezésére! A mai bébiételekkel már könnyű a dolgunk, mert egyszerre akár többfélét is vehetünk, ezzel is lehetőséget adva a kóstolásra, ízlelgetésre.

Szóval a mai anyukák igen szerencsés helyzetben vannak, de vajon korábban is ilyen egyszerű volt az anyáknak a hozzátáplálás? Amikor még nem léteztek kész babaételek, azért valamivel bonyolultabb volt a babák táplálása, mint most. Az ókorban viszonylag egyszerűen megoldották, mert amint kijött a kicsi első foga, már állati tejjel táplálták tovább. Ezt követően került be a tojás, a gyümölcs és a zöldség a baba étrendjébe. A középkorban kiegészítőként zsemlét és kenyérlevest kaptak. Egészen a 20. századig kellett várni az igazi áttörésre és állítólag onnan indult, hogy egy kekszgyárban a dolgozó munkások a nap végén összegyűjtötték a keksz darabokat és tejpépet készítettek belőle otthon. Azt mondják innen ered az ötlet, hogy a babáknak szánt ételek akár gyárban is készülhetnének.

Kicsivel később Georg Hipp belekezdett a vegyszermentes gyümölcs-és zöldségtermesztésbe. Az volt a célja, hogy egészséges és ízletes bébiételeket gyártson bio alapanyagokból. Majd lépésről lépésre alakítottak ki egy olyan ökológiai elvet, amelynek alapján próbálták garantálni a vevőknek a biogazdálkodásból származó zöldségek és gyümölcsök tisztaságát, vegyszermentességét és kiváló minőségét.

Magyarországon az 1960-70-es évektől terjedt el a bébiétel, amely mondhatni némi kettős fogadtatást kapott. Az édesnyák örültek, hogy nem kell minden nap főzni és készülni, viszont a bébiétel fogyasztása szemben állt a gondoskodó, anya képével, aki képes minden nap hosszú időt tölteni gyermeke ételének elkészítésével. Az is szerepelt az „ellenálló” érvek között, hogy nehezen elérhető és nem olyan finom, mint a házikoszt.

A fogyasztói társadalom beköszöntével azonban forradalmi változások történtek a bébiétel piacon. A 90-es években drasztikusan megnőtt a választék és beáramolhattak a jó minőségű termékek és márkák. Ráadásul a nők egyre többet dolgoztak, nem maradtak ki munkahelyükről 3 évig. Egyszóval a bébiétel egyre praktikusabb megoldásnak bizonyult a rohanó hétköznapokban.

Az üveges bébiételeknek számos előnye van! Például nem kell foglalkoznunk az összetevők keresgélésével, hiszen ott vannak az üvegen, minden ellenőrizhető. Ha „bio” jelzésű terméket választunk akkor biztosak lehetünk abban, hogy valóban természetes alapanyagokat tartalmaz. Könnyen melegíthető, nem kell a készítéssel foglalkozni. A passzírozott zöldségeket otthon jóval macerásabb elkészíteni, ezért szuper, hogy egy üvegben, készen is megkaphatjuk.

Rendkívül nagy a választék, a zöldséges, gyümölcsös, vagy húsos/zöldséges változatok is kaphatók, szóval igazán sok variációban készülhet el a napi menü. Babáink megkóstolhatják a halat, csirkét és más húsokat is, valamint a különféle zöldségeket, gyümölcsöket egyaránt. A bébiétel kirándulásnál és utazásnál is nagyon praktikus Nem utolsó sorban a bébiétel szuper vésztartalék, ha esetleg minden babakompatibilis ételből kifogyunk. Ha nincs időnk főzni, vagy üres a hűtő, mindig jól jön, ha van otthon pár üveggel. Persze már kész főzött étellel is variálhatjuk, összetételtől függően.

Lehetnek persze hátrányai is a bébiétel fogyasztásának. Sajnos előfordulhat, hogy babánk később nehezebben fogadja el az általunk készített ételeket, mivel lassabban ismerkedik meg a gyümölcsök, zöldségek valódi külalakjával. Ezért a legjobb megoldás, ha vegyesen használjuk a házilag készített ételeket és a bébiételeket, így a baba ebből is abból is kóstolhat. Ez jóval változatosabb, színesebb táplálkozást tesz lehetővé és babánk egészsége szempontjából is lényeges.