A kosarad jelenleg üres.

Adj hozzá termékeket!

ÖSSZESEN
0 Ft

A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ

  • Népszerűség szerint
  • Ár szerint növekvő
  • Ár szerint csökkenő
  • Egységár szerint növekvő
  • Egységár szerint csökkenő
  • Termék neve A-Z
  • Termék neve Z-A

Ár

4499 Ft
4499 Ft
5999 Ft
5999 Ft

Szűrések

Nyaralás, vagy utazás télen? Minden alkalomra, de hétköznapok esetében is egyre fontosabb a fényvédelem. Nem árt, ha naponta odafigyelünk bőrünk védelmére, még a hűvösebb hidegebb hónapokban is. Arcunkat, kezünket folyamatosan éri a napsugárzás, ezért nem árt, ha rendszeresen gondoskodunk a fényvédelemről, még akkor is, ha borús az idő!

Miért fontos a fényvédelem? Milyen erős fényvédőt használjunk? Mennyi fényvédőt kenjünk magunkra? Íme egy kis fényvédelem gyorstalpaló!

Manapság már egyre gyakrabban esik szó a fényvédelemről és annak fontosságáról. A bőrrák kockázata egyre nagyobb, egyre több a fényvédelem hiánya, vagy a nem megfelelő fényvédelem okozta bőrproblémák, rákmegelőző állapotok kialakulása.

Ma más elmondhatjuk, hogy a tudatos bőrápolás a mindennapi fényvédelemnél kezdődik, ugyanis nemcsak a bőrkárosodástól véd meg minket, hanem a fény okozta bőröregedéstől is!

Kezdjük az elején: miért olyan fontos a fényvédelem?

Sokan azt hiszik, hogy fényvédőt használni csak akkor fontos, ha tavasz vagy nyár van, ha szépen süt a nap, Pedig a napi fényvédelem az év 365 napjára vonatkozik, vagyis télre és nyárra is. Tény, hogy a hidegebb évszakokban a barnulást okozó UVB kevesebb van, mint a nyári időszakban, de a szintén káros UVA télen-nyáron is jelen van. A bőröregedés folyamatait az UV sugarak (elsősorban az UVA) jelentősen felgyorsíthatják. Egyes kutatások szerint az UV-sugarak az arcon megjelenő bőröregedés jeleinek akár 80%-áért lehetnek felelősek. Ezért érdemes minden nap fényvédőt használni!

A fényvédő tehát abban segít, hogy megóvjuk bőrünket a káros UV sugaraktól (UVB és UVA sugarak). Egy hidratáló alapú formula, amit különböző típusú és hatékonyságú fényvédő összetevőkkel dúsítanak. Ma már bőrtípusnak vagy bőrproblémának megfelelően is választhatunk a különféle fényvédők közül. Egy termék akkor rendelkezik fényvédő hatással, ezt az SPF felirat jelzi, amely elsősorban az UVB sugarakkal szembeni védelmet jelenti. (Az UVA védelmet mindenhol másképp szokták jelezni, erre nincs egységes rövidítés, de az EU egyik ajánlása, hogy ezek a készítmények legyenek képesek kivédeni az UVA sugárzást is a feltüntetett SPF érték legalább 1/3 mértékében. Amennyiben ez teljesül, akkor feltüntethetik a termék csomagolásán az UVA ikont is) Na de mi ez a szám az SPF jelölésnél? Jöjjön egy kis matematika! Az SPF (Sun Protection Factor) egy arányszám, amely kifejezi, hogy az adott termék a káros UV sugaraknak az 1/SPF értékét nem képes kiszűrni. Nézzünk néhány példát: egy SPF30-as fényvédő a sugaraknak a 97%-át kiszűri, és a 3%-át nem szűri ki, egy SPF50-es az UV 98%-át szűri ki, és a 2%-át nem.

Fényvédők fajtái szűrők típusa, összetétele szerint két kategóriába sorolhatók. Vannak a kémiai fényvédők és a fizikai fényvédők. Mindkét verzió a sugarak "elnyelésével" és hővé alakításával működik és véd minket a káros UV sugaraktól, emellett pedig a fizikai szűrők a sugarak egy kis részét (kb. 5%-át) vissza is verik, akár egy tükör. Fizikai szűrőből csak kétféle van a piacon cink-oxid (zinc oxid) és titánium-dioxid (titanium dioxid)

Kémiai szűrőből jóval többféle termékből és márkából válogathatunk. Persze minkét típusú fényvédőnek megvan a maga előnye és hátránya. A fizikai fényvédők általában az érzékeny, könnyen kipirosodó bőrrel rendelkezőknek jobban beválnak, és valamivel stabilabbak is maradnak az UV sugárzás hatására kémiai társaikhoz képest. Nem túl kényelmes hátrányuk viszont, hogy fehéres réteget hagynak a bőrön, és ez a fura plusz réteg sokakat zavarhat. A kémiai fényvédők előnye ezzel szemben, hogy nem hagynak fehéres réteget bőrünkön. Könnyedebb formulákat tesznek lehetővé (ez különösen kombinált/zsíros bőr esetén lényeges, mert erre a bőrtípusra jobbak a gél, vagy gélkrém állagú termékek). Cserébe azonban ezek a fényvédők UV hatására kevésbé stabilak, mint a fizikai fényvédők.

Milyen faktorszámú fényvédőt használjunk?

Mivel többféle faktorszámú fényvédő létezik, felmerülhet a kérdés, hogy vajon melyik lehet számunkra az ideális megoldás? Aki tudatosan ápolja a bőrét és van is bőrápolási rutinja, annak a mindennapokra elég az SPF 30-as fényvédő. Nyáron persze jobb, ha óvatosak vagyunk, tehát választhatunk egy SPF 50-es fényvédőt. Az SPF 50 különösen ajánlott azoknak, akik pigmentfoltokkal küzdenek, sőt ezt a magas faktor beépíthetik a hűvösebb hónapokra is. Pigmentfoltok esetén az UVA védelem is fontos! Sajnos általában csak kevesen használnak annyi fényvédőt, amennyi valóban szükséges volna. A szakemberek 2 mg fényvédőt javasolnak négyzetcentiméterenként. Ez hétköznapi nyelvre lefordítva kb 1/4 teáskanálnyi fényvédő az arcra, és 6 teáskanálnyi a testre. Annak ellenére, hogy a napozás számos jó hatással bír, azért óvatosan feküdjünk ki napozni. Lehetőleg 11 és 3 óra között ne tartózkodjunk napon, inkább húzódjunk árnyékba. Emellett rendszeresen kenjük magunkat fényvédővel, viseljünk UV szűrős sapkát, vagy kalapot.

Ha lehet ne ignoráljuk és ne hanyagoljuk el a fényvédelmet se a hűvösebb hónapokban nyáron pedig pláne figyeljünk bőrünk védelmére. Ennek eredménye egy egészségesebb és fiatalosabb bőr lesz!