A kosarad jelenleg üres.
Adj hozzá termékeket!
A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ
Mit kell tudni a kígyóubrokáról?
A zöld héjú, zöldes-fehéres húsú, rendszerint magvatlan kígyóuborka az egyik legkedveltebb, nyersen, önmagában is fogyasztható zöldségféle, melyet szueprzöldségként tartanak számon a dietetikusok és a táplálkozás-tanácsadók. Számos előnyös egészségvédő hatásán kívül az is mellette szól, hogy rendkívül sokoldalú zöldség, beleértve a kozmetikai és teríték-dekorációs célú felhasználását is.
Hogyan használhatjuk a kígyóuborkát?
A kígyóuborkát leggyakrabban nyersen fogyasztjuk szendvicsek mellé, vegyessalátába. Klasszikus felhasználási formája az ecetes-fokhagymás uborkasaláta, a joghurtos vagy tejfölös, görög eredetű tzatziki, valamint hagyományosan a vegyes savanyúság – csalamádé – alapösszetevője a káposzta mellett. A sajtok közül a karakteresebb ízű keménysajtok mellé illik leginkább. Mozarellával, olívabogyóval, salátával és paradicsommal a görögsaláták, mediterrán saláták kedvelt összetevője a kígyóuborka. Egytálételek mellé salátaként vagy nyersen, szeletelve fogyasztjuk, de ismert az uborka hideg vagy meleg levesként történő felhasználása is. Ez utóbbi esetben a forralást célszerű mellőzni, hogy az uborka minél több vitamint őrizzen meg. A kígyóuborka legnépszerűbb fűszerpárosítása a fokhagyma és a kapor, ugyanakkor a kígyóuborka semleges íze miatt számos, karakteresebb ízű zöldséggel és fűszerrel – chili, gyömbér, hagymafélék - is párosítható.
A kígyóuborka egészségtámogató tulajdonságai
ápértéke nem jelentős, ugyanakkor ballasztanyagkban gazdag, éppen ezért számos fogyókúrás diéta kedvelt alapanyaga, méregtelenítő hatása miatt a léböjt-kúrák alapösszetevője. Bár kalóriában nem ad hozzá sokat az étrendhez, egészségvédő hatásai kiemelkedőek. Hűsítőleg hat az emésztőrendszerre, enyhíti a gyulladásos folyamatokat, e célra belsőleg és külsőleg is alkalmazható. H-, A-, E- és F-vitamin tartalmának köszönhetően jó bőrápoló és regeneráló hatással bír, emellett tartalmaz még káliumot, kalciumot, foszfort, magnéziumot, vasat, jódot, A-, B1-, B2-vitamint, niacint, folsavat. Klasszikus élénkítő, frissítő italként gyömbérrel és mentával gazdagítva az uborkás víz évtizedek óta helyet kap minden karcsúsító diétában.
Hogyan tároljuk a kígyóuborkát?
A kígyóuborka legjobban a sötét, természetes szellőzésű, hűvös, de nem hideg tárolóhelyet kedveli, azonban, ahol nincs kamra, célszerűbb hűtőben a frissen tartó rekeszben tárolni. Sérülékeny héja miatt a többi zöldségtől, gyümölcstől elkülönítve tároljuk, 0°-15° fok között. Az uborkában magas nedvességtartalma miatt fagyasztáskor számos jégkristály keletkezik benne, ami felolvasztás után kellemetlen állagminőségromlást okoz. Fontos, hogy csak felhasználás előtt mossuk meg, a nedvesen tárolt uborka könnyen megpenészedik. Sose tároljuk alma vagy banán mellett, mert a gyümölcsökből természetes módon felszabaduló etiléngáz hatására a kígyóuborka a gyorsérés állapotában egy-két nap alatt megromlik.
Származási ország: Magyarország
Osztály: I.