A kosarad jelenleg üres.
Adj hozzá termékeket!
A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ
Mit kell tudni a zöldhagymáról?
A zöldhagyma, másnéven újhagyma a vöröshagyma kora tavasszal növő szára és zsenge gyökere. Mindkét része ehető, csípős, de üde íze nagyon kellemes, ám kétségkívül aromás.
Hogyan használhatjuk a zöldhagymát?
A zöldhagymát elsősorban nyersen fogyasztjuk, zöldsalátákban, szendvicsekben, túró- és vajkrémekben, hiszen kora tavaszi zöldségnövényként elsődleges funkciója a télen kimerült vitaminforrások feltöltése. Természetesen párolva is fogyasztható például hagymaleves formájában, illetve a villásreggeliknek – omlett, rántotta – finom zöld ízt kölcsönöz.
A zöldhagyma egészségtámogató tulajdonságai
Magas kéntartalmú vegyületei miatt a szervezet szénhidrát anyagcseréjének szabályozásában, a vércukorszint normalizálásában is szerepet játszik. Erős illóanyagai miatt a reflux-szal élők számára kerülendő. Antibakteriális és vírusölő hatású vegyületei a felső légúti hurutos megbetegedések kezelésében kiegészítő támogatást nyújt a hagyományos medicina mellett. A- és C-vitamintartalmának köszönhetően kiváló antioxidáns, az immunrendszer támogatója. K-vitamin tartalma gyermekkorban a csontfejlődést, időskorban a csontritkulás megelőzését támogatja. Alacsony szénhidrátartalma, magas rosttartalma és vércukorszint normalizáló hatása miatt a diabetikus étrend egyik kedvelt alapanyaga.
Hogyan tároljuk a zöldhagymát?
A zöldhagyma világos, mérsékelt páratartalmú, jól szellőző tárolóteret igényel. A túl magas páratartalom nem tesz jót neki, hamar rothadni kezd, a túl alacsony pedig kiszárítja a zöldet és a hagymafejet is. Hűtőben is jól tartható szorosan fóliába tekerve, a frissen tartó rekeszben, de célszerűbb egy üveg vízben fejjel lefelé fordítva állítani, így akár egy hétig is eltartható.
Származási ország: Magyarország
Osztály: II.