A kosarad jelenleg üres.
Adj hozzá termékeket!
A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ
Mit kell tudni az édesburgonyáról?
Az édesburgonya valójában nem is burgonya. A kerítésre futtatott hajnalkához több köze van, ám az alakja, íze, állaga, valamint a felhasználás módja miatt a magyar nyelvben burgonyaként honosodott meg az egyébként batáta névre “hallgató” gumós zöldség. Számos változata ismert, hazánkban a narancssárga húsú batáta a legkelendőbb.
Hogyan használhatjuk az édesburgonyát?
Az édesburgonya alapvetően a krumplit váltja ki, mint köret. Párolva, főzve, pürésítve, sütve is fogyasztható önmagában, vagy hagyományos burgonyával keverve. Kevésbé lisztes állaga miatt az úgynevezett burgonyás tészta alapú ételek – nudli, gombóc, derelye – elkészítéséhez több lisztet igényel, mint a sima krumpli és az íze is más lesz egy kicsit. Ha pürének készítjük el, vagy a fentebb említett burgonyás tésztákhoz, akkor vegyük számításba az édesburgonya jellegzetes, enyhén sütőtökre hasonlító ízvilágát.
Az édesburgonya egészségtámogató tulajdonságai
Nagymennyiségű béta-karotin tartalmának köszönheti sárgás színét és ugyanezért a szervezet számára kiemelt jelentősséggel bír az A-vitamin szintetizálásában (a béta-karotint a máj alakítja át A-vitaminná) és ennek következtében a szem, a bőr épségének megőrzésében, a csontépítésben és az immunrendszer támogatásában. 100 gramm nyers édesburgonyára vetítve: Keményítő: 12,7 g Cukrok: 4,2 g Fehérje: 1,6 g Zsír: 0,1 g Élelmi rost: 3,0 g Energia: 86 kcal
Hogyan tároljuk az édesburgonyát?
Hűvös, közepes páratartalmú helyiségben, 13-15 fok körüli hőmérsékleten akár két hétig is eltartható, ennél hidegebb helyen jelentős a minőségromlás.
Ebből következik, hogy az édesburgonya nem tárolható hűtőgépben.
Származási ország: USA
Osztály: I.