A kosarad jelenleg üres.
Adj hozzá termékeket!
A végösszeg a szállítás költségét, illetve MPL szállítás esetén a csomagolási költséget nem tartalmazza.További információ
Vegán termékeink között mindent megtalálsz, amelyek szükségesek ahhoz, hogy teljesértékű táplálkozást, étrendet folytass vegánként is! Nézz körül a GRogy online kínálatában és válassz minőségi vegán termékeink közül!
A vegánság nem csupán az étkezést foglalja magába, hanem egy éltemód része, amely egész életünkre kihat. Nem meglepő, hogy manapság egyre több ember dönt a vegán életmód mellett, hiszen ezzel is hozzájárulhatunk a környezet védelméhez, az egészségünk megőrzéséhez és nem utolsó sorban az állatok védelméhez. Az igazi, autentikus vegán termék semmilyen mesterségesen előállított anyagot nem tartalmazhat, összetevői semmilyen mesterséges módosításon nem eshetnek át. Kizárólag természetes tartósítószerek lehetnek ezekben a magas minőségű vegán termékekben
Ami általában jellemző a vegán termékekre: fenntartható nyersanyagokból készülnek, előállításukhoz valamilyen megújuló energiaforrást alkalmaznak pl. nap-, víz- vagy szélenergiát. Az egész vegánság alappillére, hogy mindenféle állati eredetű anyagot, összetevőt kizár.
Mit főz otthon egy vegán? Hogyan helyettesítik a vegánok a hagyományos alapanyagokat? Tejföl és tejszín helyett használjunk növényi joghurtot, vagy növényi tejszínt. Sok növényi joghurt akkor is édesített, ha a dobozra „natúr” van írva, ezért erre mindenképpen figyeljük, ha sós ételhez használjuk. A növényi alapú tejföl, pedig tökéletesen passzol a magyaros ételekhez, ugyanis vannak olyan magyar ételek, amelyekhez szükséges az eredeti tejfölhöz és tejszínhez hasonló zsírosság. Ilyen esetekre jó a készen kapható növényi alapú tejföl vagy tejszín.
A konzerves kókusztej kiváló krémlevesekhez, fűszeresebb ragukhoz. Süteményekhez, süteménytésztákba is megfelelhet a kókusztej. A túrót is helyettesíthetjük növényi alapanyagokkal. Az édes túrót kölessel, tofuval helyettesíthetjük, sós ételekhez is szuper a tofu.
Állati eredetű sajt helyett igen sokféle növényi sajt áll rendelkezésre az üzletek polcain. Tudjuk, hogy néhány komfortételnek elengedhetetlen része a sajt, az alábbiakban tehát erre adunk néhány alternatívát. Számtalan opció létezik házilag elkészíthető sajtokra is, egészen a pár perc alatt összerakható, keményítőalapú sajtoktól kezdve az érlelt, tenyésztett kultúrával készített, nemes penészes fajtákig.
A boltban kapható növényi sajtokból valóban széles a választék. Azért ne lepődjünk meg ha nem egy az egyben kapjuk vissza azt az ízvilágot, amit megszoktunk. Éppen ezért hagyjunk időt az ízlelésünknek arra, hogy hozzászokjon az új ízekhez. Nézzünk néhány növényi húshelyettesítőt! Az első ilyen helyettesítő, ami eszünkbe jut az talán a szója. A legtöbb élelmiszerüzletben évtizedek óta megtalálható a szójagranulátum, a szójakocka és a szójaszelet. Ezek minden olyan ételhez felhasználhatóak, amelyek eredetileg hússal készülnek.
Szójakockából készíthetünk pörköltet, különféle ragukat, leveseket, szójaszeletből rántott, bakonyi vagy natúr szeletet. A granulátumból, amely a darált húshoz hasonlatos bolognai szószt, töltött paprikát, lasagnét és még sorolhatnánk. A szejtán, azaz búzasikér (ami gyakorlatilag glutén), egy rendkívül magas fehérjetartalommal rendelkező növényi hozzávaló. Félkész, fűszerezett állapotban is lehet kapni, de otthon is remekül fűszerezhetjük ízlésünknek megfelelően. A tofut az ázsiai országokban évezredek óta fogyasztják fehérjeforrásként. A tofu szójából készül, a natúr tofu önmagában semleges, de nagyon jól felveszi a fűszereket, pácolhatjuk is, de tehetünk hozzá finom szószokat (szójaszósz, tamarind, chiliszósz, pácok stb.) vagy olajjal kevert fűszereket is. A tofu igen sokoldalú alapanyag krémekhez, húspótlásra, sütikhez is kiváló. A különböző ízesítésű fasírtporokból is készíthetünk vegán ételeket, ráaádsul már évtizedek óta megtalálhatók a bioboltok polcain. Ezek a termékek ár/érték arányban is igen kedvezőek. Nyugodtan feldobhatjuk magvakkal, reszelt vagy apróra vágott zöldségekkel, sajttal, rizzsel, kölessel vagy bulgurral. Adhatunk hozzá további fűszereket, szósszal is nyakon önthetjük.
Töltelékekbe, raguba, szószokba tökéletes a főtt lencse (és sokféle lencse is kapható ma már a boltokban). Használhatsz hozzá gombát, diót is különféle fűszerekkel. Miért előnyös vegán ételeket fogyasztani? Először is már említettük am fenntarthatóság és környezetvédelem mellett szóló érveket. Másodsorban ez a fajta étrend kíméli az emésztést és számos betegséget megelőz. Koleszterinben, zsírokban szegény, támogatja a fogyást, gyulladáscsökkentő hatása van, csökkenti a krónikus betegségek kockázatát. Milyen hátrányai lehetnek a vegán táplálkozásnak? Bizonyos tápanyagok nagyobb mennyiségben találhatók meg az állati eredetű élelmiszerekben, vagy könnyebben felszívódnak ezekből a forrásokból. Amennyiben ezt az étrendet választjuk tisztában kell lennünk azzal, hogy mely tápanyagok hiányozhatnak táplálkozásunkból, valamint azzal is hogyan pótolhatjuk ezeket hatékonyan.
A vegán termékek kategóriában megtalálod azokat a vegán ételeket, italokat amiket bátran fogyaszthatsz.
Mik is ezek a termékek? szejtán, csicseriborsókrém, rizsital, vegán pástétom, vegán padlizsánkrém, búzasikér, köles, és még sok más vár ebben a kategóriában.